“ТаРУТА”: чотири роки етноекспериментів

Серед розмаїття етноколективів, які з’являються останнім часом, “ТаРУТА” вирізняється оригінальним поглядом на фольклор, постійними експериментами із поєднанням стилів, використанням автентичного співу як в народних, так і в авторських піснях. Керманич гурту Євген “Їжак” пояснює це так: “Ми ходимо в експедиції, збираємо фольклор. Намагаємося доносити його людям у чистому вигляді, але таким його не всі сприймають. Тому доводиться задля реклами української пісні в Україні українську пісню розбавляти американськими мотивами, музичними інструментами, гітарами, барабанами.  Для того, щоб молодь краще це сприймала. Наша мета – донести українську пісню до молоді, зробити українське модним.”

Чотири роки тому, 17 листопада 2007 року, в День студента етно-рок фундація “ТаРУТА” вперше виступила на публіці. Їхнім дебютним майданчиком стала актова зала музично-педагогічного коледжу, що на Русанівці.

Ось уже чотири роки “ТаРУТА” “просуває” українську пісню і, треба визнати, їй це вдається. У них за плечима численні виступи на фестивалях в Україні (“Країна мрій”, “Трипільське коло”, “Рожаниця”, “Славське-рок”) та за кордоном- на Міжнародному фольклорному “Skamba skamba kankliai”, на World Music “Mėnuo Juodaragis”та ін. У 2010 році гурт видав дебютний альбом “Народжені в любові” та зняв перший відеокліп на пісню “Лелека”.

Четвертий День народження гурту став особливим, бо майже збігся у часі з четвертим народженням у гурті (напередодні стала мамою вокалістка Олександра). А ще в честь власного свята тарутяни дарували гостям подарунки та пригощали хріно-медовухою і тортом.

З музичними подарунками завітали бард Сергій Шишкін та дует “Запаска”. Привітати гурт прийшло також багато людей, які колись долучилися до його створення.

Ось трішки світлин із події:

Фото з Дня народження – Володимир Петров

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s